25-07-2018

Onvergetelijke ervaring in Fontainebleau, gouden junior team op EK jumping, met onze Thibeau er bij!

De week in Fontainebleau staat in schril contrast tot wat we de laatste week beleven.
Slechts met 1 paard op wedstrijd gaan, bijna geen internet, ....   Dan kan je niet meteen oververmoeid zijn van het vele werken.   Je kan ook geen werk voorbereiden voor hetgeen nog zou komen.
Je kan alleen maar genieten van topsport, goede companie, en hetgeen waar je voor gekomen bent, zo goed mogelijk proberen te doen.

De druk in Fontainebleau was toch voelbaar.  We wisten dat we ook met de juniors met een bijzonder sterk team waren afgereisd.   Maar dan blijven er toch nog steeds verrassingen, uitslagen die je vleugels geven, bepaalde wendingen in de wedstrijd die je weer gaan doen twijfelen.
Feit is dat Thibeau met Jericho 2 bijzonder sterke omlopen had gedaan, de eerste 2 dagen.    We waren bijzonder blij ook dat Dirk Demeersman de moeite had gedaan om te helpen coachen in Fontainebleau.   Hij had ook gezien dat er op donderdag niet het laatste fit bij Jericho was.   Hij zat wat vast op zijn spieren, en er werd door middel van massage nog vanalles aan gedaan, om hem zo goed mogelijk aan de beslissende manche te krijgen van de landenprijs op vrijdag. 

Vrijdag de 13e, en dat zullen we dan ook zo geweten hebben.  Eén mislukte afstand richting de driesprong, en daar kwamen de fouten.   Tot dan toe stond Thibeau 8e in het individueel kampioenschap, maar plots zakte hij tot plaats 31, terwijl er maar 30 naar de finale mochten.   Die individuele finale was nog niet het ergste, het was vooral ons teamresultaat dat belangrijk was.  Voor aanvang van de laatste dag, stond België op een virtuele podiumplaats, maar het kan soms snel gaan.  
Er werden echter door de andere landen wel wat fouten gemaakt, en dankzij de nulritten van Thibeau Philippaerts en Alexander Housen, zouden we al zeker geweest zijn van zilver, ook als het resultaat van Thibeau zou geteld hebben.
Maar dan kwam onze sterkhouder Simon Morssinkhof, die zich 7 punten mocht permitteren om het Belgisch team goud te bezorgen.  Er kwam nog een spijtige fout op de planken, maar met die 4 punten waren we zeker van het goud op het Europees kampioenschap!     We waren met zijn 5 bijzonder sterk, en we willen onze teamgenoten, de ouders, bondscoach, de KBRSF en VLP¨,  de hele entourage en ons team op stal van harte danken.  Dat we dit hebben mogen meemaken, is onvergetelijk. Simon Morssinkhof zou individueel achteraf goed zijn voor de bronzen medaille,   ook Thibault Philippaerts eindigde in de top 8.

Bij de youngriders was er dat tikkeltje pech.   Ook bij onze neef Jeroen De Winter bracht vrijdag de 13e niet veel goeds...   Samen met Cleopatra, onthouden we toch de goede omlopen die we hebben gezien de eerste dagen.   Ook tijdens de troosting werden ze mooi 3e.    Uiteindelijk waren ze met hun 4e plaats voor het team, net naast het podium beland.   Dieter Vermeiren was op zondag nog heel dicht bij een individuele medaille, maar eindigde door die ene fout teveel, op een verdienstelijke 6e plaats.    De jumpingsport in België kan nog mooie tijden beleven, want er zit ook talent in de scholieren, zij werden beloond met de bronzen medaille!      Individueel waren er 3 in de top 20,  het hoogst geplaatst was Belgisch kampioene Evelyne Putters met Angel van het Hof.

Nadat we zijn teruggekomen in België, zijn we alles beginnen voor te bereiden voor jong talent dat we uit het buitenland mochten ontvangen.  Wie deze dagen bij ons over de vloer komt, voelt meteen de gezellige drukte.    Laat ons er het beste van maken, en het jeugdig talent uit België en het verre Oosten mee begeleiden.  Vorige zondag waren ze al te gast om te kijken op het LRV tornooi in Veerle-Laakdal.   Nu zondag gaan ze zelf op wedstrijd gaan op de Trens wedstrijd in Stal Cavaro.  Dat wordt nog een hele organisatie.     Of er zo'n talenten gaan tussen zitten zoals You Zhang, dat blijft natuurlijk de vraag.   Want hoe goed is hij bezig!!  Bijzonder knap dat hij vorige week tijdens de 2-sterrenwedstrijd in Opglabbeek 2e werd in de LR rankingproef 1.45m, met maar liefst 82 deelnemers.   Sinds vorig jaar is You Zhang op ons aanraden beginnnen trainen bij Dirk Demeersman.  Dirk gaf hem de juiste instructies, maar deed het ook eventjes voor.  Dirk Demeersman en Justice wonnen de rankingproef!

Bijzonder sterk, ook met Noortje en Moonlight is You Zhang goed bezig.  Noortje was 2e in de finale van de 6-jarige paarden.   Dit weekend komen we terug samen op wedstrijd.  We kijken uit naar de 3-sterrenconcours in het Azelhof.  Daar komen ook Patrik (Belissimo en Classic Touch), Thibeau (Jericho en Juragold),   onze Jeroen De Winter (Karmelita en Gretel), en You Zhang in actie.    Het begint er allemaal op donderdag 27/7 en de Grote Prijs wordt verreden op zondag 29/7.  Dit zal zeker nog zonder You Zhang en Thibeau Spits zijn, ze blijven nog een jaartje te jong.  We zien ze graag bezig in de andere proeven.